INSUMMIT nav logo
Metagaming – czy w przyszłości będziemy przemieszczać się własnym awatarem po wirtualnym świecie gier
#gaming #esport #streaming #content #marketing #VR #AR #metaverse #web3
SCENA PASAŻ
GAMING
SESJA MODEROWANA
15.20 CZWARTEK, 22 WRZEŚNIA
Gaming, metaverse i e-commerce, postrzegane są jako zachodzące na siebie obszary. Gdy zagłębimy się w to, co chce oferować np. Meta i wszystkie aplikacje z tym związane, za którymi stoi Mark Zuckerberg, to widać, że będzie to jeden wielki punkt sprzedaży, który w tle projektu społecznościowego chce wprowadzić nowy e-commerce dla którego metaverse otwiera nową kartę. Korzyści są niezaprzeczalne i super ekscytujące pod względem nowych doświadczeń i nowego postrzegania sposobu dystrybucji produktów. Przykładem są tacy potentaci jak Nike, Adidas, Gucci, Wallmart, H&M czy Samsung, które już tworzą różnego rodzaju, własne platformy metaversowe.
Czy w przyszłości czeka nas rywalizacja w obszarze gamingu i esportu połączona z zakupami w grach, przemieszczaniem się do różnych wirtualnych światów połączonych z platformami zakupowymi. Czy wizja wirtualnej rywalizacji znana z filmu „Player One” Stevena Spielberga spełni się wcześniej niż w 2045 roku?
MICHAŁ BARTCZAK

Co-founder & CTO
metapro

przedsiębiorca, entuzjasta zdecentralizowanych finansów. Od 2001 roku związany z serwisami internetowymi, od 2015 roku z technologią blockchain. Porzucił wykształcenie prawnicze po 3 latach na Uniwersytecie Łódzkim i stworzył agencję interaktywną, która świadczyła usługi hostingowe, kampanie internetowe i serwisy internetowe dla firm z branży e-commerce i FinTech. Swoją pierwszą kopalnię bitcoin uruchomił w 2015 roku i od tego czasu jego pasją stał się jego zawód. W 2017 roku stworzył w pełni zdalnie zarządzane centrum danych Ethereum o mocy 1MW. Od 2019 roku związany z rynkiem DeFi jako deweloper kontraktów inteligentnych, analityk danych on-chain oraz doradca technologiczny inwestorów.
MARCIN WOJCIESZKIEWICZ

Co-Founder & COO
metapro

przedsiębiorca, inwestor w projekty startapowe związane z technologią web3, entuzjasta blockchain. Od 3 lat wraz z Michałem Bartczakiem tworzy projekty z zakresu DeFi. W 2021 roku stworzyli wspólnie projekt Coinswap Space, a w 2022 roku metaprotocol.one i projekt użyteczności CSS spacetravel.