INSUMMIT nav logo
Młodzi vs. Wielki Biznes
SCENA PLAC
GREENSPIRACJE
SESJA KUROWANA

13.20 CZWARTEK, 22 WRZEŚNIA

A. Krótkie sprawozdanie wyników projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Wzywamy marki, instytucje i korporacje #Dotablicy”

B. Dyskusja mądrych przedstawicieli Młodzieżowej Rady Klimatycznej z przedstawicielem biznesu – czy firmy robią już dość dużo, co powinny jeszcze zrobić, jakie są oczekiwania młodych ludzi. W trakcie dyskusji pytania z Sali.
MAteusz galica

Lata Dwudzieste

Partner Zarządzający i Mag Zielonych Zmian w agencji zielonych transformacji Lata Dwudzieste. Pomysłodawca i lider wielkiego projektu „Ziemianie atakują” w Kantar Polska. Do 2020 Creative House Director i członek zarządu w Kantar Polska oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii. Członek programu Balticlead Uniwersytetu Sztokholmskiego dla liderów zmian i transformacji biznesu w obszarze człowiek-Ziemia. Członek Rady Programowej Polskiego Prawa Klimatycznego przy Client Earth. Współautor raportu „Edukacja klimatyczna w Polsce” wydanego w 2021 przez UN Global Compact.
Bartek Klimaszewski

Executive Creative Director
BBDO

Zawsze chciał zostać influencerem. Niestety, gdy zaczynał karierę, nie było nawet youtuba. Poszedł do reklamy. Zaczął późno – w wieku 26 lat trafił na staż do DDB. Z pierwszej prawdziwej pracy wyrzucili go po miesiącu. Potem jakoś się udało i przez dziesięć lat wymyślał w sieciówkach jako copywriter (Y&R, LOWE, Ogilvy). Następnie trafił do K2 – w owym czasie największej niezależnej agencji digitalowej w kraju. Kolejne 5 lat spędził w McCANN. Od października 2021 ma na wizytówce Executive Creative Director agencji BBDO WWA.
Maria Krawczyńska

Dyrektor Departamentu CSR i Zrównoważonych Finansów
BNP Paribas

Pasjonatka łączenia wyzwań biznesowych, społecznych i klimatycznych w tworzenie bardziej odpowiedzialnego i sprawiedliwego otoczenia biznesowego oraz lepszego bytu społecznego. Ekspertka i aktywna członkini inicjatyw na rzecz odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju. Inicjatorka programu Bank Zielonych Zmian – BNP Paribas. Empatia, skuteczność i udana współpraca definiują jej podejście do pracy!
Mateusz Urbański

Specjalista ds. Marketingu cyfrowego
dem interactive

Współzałożyciel agencji dem interactive, absolwent ISNS UW ze specjalizacją w antropologii współczesności, digital i performance marketing specialist z 6 letnim doświadczeniem. Zajmował się opracowaniem strategii oraz egzekucją komunikacji dla instytucji i marek takich jak Komisja Europejska (CASSINI Hackathons & Mentoring), Netflix Polska, American Center Warsaw i Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Marta Jackowska-Uwadizu


Centrum Edukacji Obywatelskiej

Koordynatorka międzynarodowego programu „1Planet4All – Razem dla Klimatu!”. Pomaga prowadzić ciekawe i potrzebne działania w polskich – i nie tylko – szkołach. Z wykształcenia afrykanistka, z zamiłowania afrykanistka.
Sylwia Łyskawka

Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Klimatycznej
Envonmental Resources Management

Zawodowo zajmuje się morską energetyką wiatrową i jej wpływem na środowisko. Ekspertka Europejskiego Komitetu Regionów, dla którego przygotowuje opinię nt. wzmocnienia lokalnej i regionalnej dyplomacji klimatycznej. Absolwentka King’s College London, gdzie ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na kierunku Hydrologia: Nauka i Zarządzanie, a za pracę dyplomową otrzymała nagrodę za najlepszą pracę magisterską na roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała także z zakresu jakości wody pitnej w Polsce. Była członkinią grupy roboczej ds. nowej dyrektywy wody pitnej w Komisji Europejskiej. Autorka artykułów popularnonaukowych nt. kryzysu wodnego w Polsce oraz znaczenia młodzieżowych ruchów klimatycznych dla tworzenia edukacji klimatycznej i społeczeństwa obywatelskiego, które ukazały się w branżowych raportach. Uczestniczka Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach, przedstawicielka młodzieży w polskiej delegacji na COP26 w Glasgow.
Jagoda Pijaczyńska

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny / Koalicja Wrocławskiej Ochrony Klimatu

Lokalna patriotka działająca na rzecz Wrocławia i wrocławian. Zaangażowana społecznie od 15 roku życia, gdy po raz pierwszy wygrała wybory do Młodzieżowej Rady Miasta, obecnie działaczka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego oraz członkini Koalicji Wrocławskiej Ochrony Klimatu.