INSUMMIT nav logo

TREND DYGITALNOŚĆ

BUTELKOWNIA
TREND IMPACT

SESJA KUROWANA

16.20 CZWARTEK, 22 WRZEŚNIA

DIGITALNOŚĆ to trend, który łączy teraźniejszość z przyszłością. I nie jest to zwykłe i błahe połączenie świata analogowego i wirtualnego a zupełnie nieznana przestrzeń nowych napięć, zmian i paradoksów. Posiłkując się Arystotelesem warto zadać pytanie, jak dziś oswajamy techne i jak bronimy physis? Jakie elementy świata przyszłości budzą w nas lęk a jakie optymizm? Czy technologia to jakby nowa magia, której działania nie rozumiemy, ale efekty widzimy? W rozmowie z praktykami odczarujemy to co już jest dla przyszłości budowane: sztuczną inteligencję. wirtualną rzeczywistość i Internet 3.0.
IZA KRZEMIŃSKA

R&D Expert in AI Competence Center,
Orange Innovation

Psycholog (UW), data scientist (PUE) – ekspert R&D z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu wiedzy o kliencie i tworzeniu usług opartych o dane. W Orange Labs zaangażowana w projekty tworzenia innowacyjnych usług aktywnie dostosowujących się do potrzeb użytkownika w oparciu o jego osobowość. Zajmuje się tworzeniem koncepcji, algorytmów i modeli, dzięki którym AI zmienia swoje priorytety działania, interfejs usługi i opcje zależnie od potrzeb użytkownika. Prowadzi badania nad temperamentem i jego wpływem na codzienne funkcjonowanie człowieka.
Mikołaj Doliński

ekspert R&D
Orange Innovation

design developer, pasjonat, użytkownik, kreator i badacz wirtualnych światów a na co dzień ekspert R&D w Orange Innovation, gdzie eksploruje możliwości świata wirtualnego.
Jakub Rzeźnik

ekspert R&D
Orange Innovation

Data scientist, pasjonat, twórca i badacz sztucznej inteligencji. Na co dzień ekspert R&D w Orange Innovation, gdzie kreuje inteligentne usługi oparte na danych.

partnerzy badania: