INSUMMIT nav logo
Tygiel eko-startupów
SCENA PLAC
GREENSPIRACJE
SESJA KUROWANA

14.15 CZWARTEK, 22 WRZEŚNIA

5×5 minut. Krótkie opowieści o innowacjach w obszarze ochrony środowiska. Kosz, który sam sortuje odpady, wydruki 3D z biodegradowalnych materiałów, technologia w służbie pszczół, tworzywa, które znikają… Pięć pomysłów małych, odważnych firm, które wprowadziły ekologiczne innowacje. Jak do tego doszło, jak innowacje wpływają na środowisko, jak się powiodło.
MAteusz galica

Lata Dwudzieste

Partner Zarządzający i Mag Zielonych Zmian w agencji zielonych transformacji Lata Dwudzieste. Pomysłodawca i lider wielkiego projektu „Ziemianie atakują” w Kantar Polska. Do 2020 Creative House Director i członek zarządu w Kantar Polska oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii. Członek programu Balticlead Uniwersytetu Sztokholmskiego dla liderów zmian i transformacji biznesu w obszarze człowiek-Ziemia. Członek Rady Programowej Polskiego Prawa Klimatycznego przy Client Earth. Współautor raportu „Edukacja klimatyczna w Polsce” wydanego w 2021 przez UN Global Compact.
Michał Kruszyński

Sustainable Development Specialist, CEO
ZNIKA, Planet-A Foundation

CEO startupu ZNIKA, który zajmuje się kompostowalnymi opakowaniami dla biznesu. CEO Planet-A Foundation, think tanku komunikującego kryzys klimatyczny. Współautor podręczników do klimatu, bioróżnorodności i zrównoważonego rozwoju. Z wykształcenia jest magistrem prawa oraz magistrem zrównoważonego rozwoju. Poza działalnością ekologiczną, jest trenerem wystąpień publicznych, moderatorem oraz promuje ideę debat oksfordzkich w ramach fundacji Nowy Głos.
Sebastian Górecki

pomysłodawca i założyciel
Intelligent Hives

Założyciel i pomysłodawca Inteligentnych Uli. Rozwija misję, wizję oraz ideę Startupu wyznaczając cele techniczne i naukowe. Praca doktorska Sebastiana oparta jest na metodach zastosowania głębokich sieci neuronowej i fuzji danych do diagnostyki błędów w ochronie środowiska. Absolwent telekomunikacji i informatyki w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej, a także informatyki informatyki na wydziale EEIA PŁ. Finalista w ogólnopolskim konkursie Studencki Nobel, Microsoft Imagine Cup, Cisco Global Problem Solver. Były członek Lodz Solar Team, zespołu opracowującego pierwsze polskie pojazdy napędzane energią słoneczną.
Maria Polska

Specjalistka ds. komunikacji
Fibritech

Specjalistka ds. komunikacji w Fibritech. Absolwentka dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Entuzjastka zrównoważonego rozwoju i zielonych technologii. Swoimi działaniami wspiera budowanie marki FibriTech.
Paweł Ślusarczyk

twórca
GREENFILL3D i CD3D

Twórca spółek GREENFILL3D i CD3D, jedna z najbardziej znanych i wpływowych osób w polskiej branży druku 3D. W styczniu 2013 r. uruchomił Centrum Druku 3D – największy portal o technologiach przyrostowych w Polsce i trzecie najdłużej działające medium tego typu w Europie. Centrum Druku 3D miało kluczowy wpływ na rozwój polskiej branży, a na jego łamach debiutowały wszystkie najważniejsze firmy z sektora technologii przyrostowych. W 2021 r. Ślusarczyk uruchomił GREENFILL3D – spółkę tworzącą innowacyjne materiały do druku 3D, oparte o naturalne surowce jak otręby pszenne. Z autorskich materiałów tworzone są aplikacje użytkowe i reklamowe, przy użyciu drukarek 3D i drukarek UV.
Marcin Łotysz

Chief Technology Officer
Bin-e

Dorastałem w latach 80’tych, gdy kreatywność była koniecznością, w związku z tym poszukiwanie zarówno innowacyjnych jak i praktycznych rozwiązań weszło mi w nawyk. Ponadto szerokie zainteresowania oraz późniejsza fascynacja techniką i elektroniką pomaga mi łączyć pozornie odległe wątki w ciekawe rozwiązania. Jestem ciągle tak naiwny, że wierze, iż wszytko, o czym pomyślę, jest do zrealizowania, a w pół drogi, to już trudno się wycofać :)”!

FESTIWAL INSUMMIT