INSUMMIT nav logo
AI wszędzie, boty wszędzie. Co to będzie, co to będzie?
AI, automatyzacja, jakość a skala wnioskowania, korzyści dla klientów, szanse i zagrożenia dla badaczy, stopień adaptacji respondentów, wypowiedź Prezydenta ESOMAR, koniec historii, matrix, terminator, elizjum, ery rozwoju badań, sztuczna inteligencja, ChatGPT
FUTURE IS NOW
SESJA MODEROWANA

12.25 WTOREK, 26 WRZEŚNIA

Czy nastąpił „Koniec historii” badań? Czy badaczy czeka los rodem z Terminatora? Czy respondenci niczym w Matrixie przestaną rozróżniać lub nie będzie miało dla nich znaczenia, czy rozmawiają z człowiekiem, czy AI? Czy odbiorcy badań wylądują na stacji wiecznej szczęśliwości niczym w Elizjum? i co o tym wszystkim myśli Prezydent ESOMAR, Ray Poynter? Zapraszam na autorski przegląd historii badań ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń z ostatnich 5 minut.

FESTIWAL INSUMMIT

Piotr Idzik

COO
MASMI

Od 17 lat profesjonalny badacz rynku. Od 14 lat w MASMI, od 9 w roli kierującego polskim biurem, od tego roku w roli COO Grupy w Zachodniej Europie. Doświadczenia zbierał w Polsce (TNS) i zagranicą (GfK Ukraine, Digital MR London). Realizował projekty badawcze w kraju i innych rynkach eurpejskich. Z chęcią łączy badania offline z nowoczesnymi metodami badawczymi. Jego konikiem są procesy w duchu human centric dające głębokie insighty i zrozumienie zachowań i motywacji konsumentów. Magister socjologii, oraz licencjat marketingu i zarządzania oraz stosunków międzynarodowych. Członek Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii i ESOMAR. Mówca i gospodarz sesji na krajowych i zagranicznych konferencjach. Autor branżowych artykułów. Prywatnie uwielbia czytać (na Kindle), oglądać filmy (w kinie), słuchać muzyki (na żywo, analogowo i cyfrowo) i spędzać czas z rodziną (tylko w realu).