INSUMMIT nav logo
Regrets? I’ve had a few. Czego żałujemy w kontekście decyzji zawodowych?
praca, żal zawodowy, GenZ, GenY, sens pracy, satysfakcja
EMPLOYEE LOVE CRUSH
SESJA MODEROWANA
16.05 WTOREK, 26 WRZEŚNIA
W dobie post-pandemicznego rynku pracy i trendów promujących work-life balance wzięliśmy pod lupę pokolenie młodych pracowników umysłowych w Polsce. Idąc pod prąd narracji o rozwoju i wyzwaniach zawodowych, zrobiliśmy krok w tył i spojrzeliśmy na Generacje Z i Y pod kątem ich refleksji na temat ścieżki zawodowej i podjętych wyborów. Dla prawie połowy wybór ścieżki kariery to wyzwanie, w efekcie zawód jest dla 44% efektem zrządzenia losu, a nie przemyślanych decyzji. Sama praca traktowana jest dość instrumentalnie – jako źródło dochodu, a w mniejszym stopniu pole do realizacji pasji, budowania wpływów czy psychicznego dobrostanu. Ponad 80% pracowników do 45 roku życia odczuwa żal związany z ich dotychczasowym życiem zawodowym. Jednocześnie, ponad 40% badanych nie chce zmienić pracy, bo uznaje swoją obecną za wystarczająco dobrą i boi się zmiany. Liczby mówią same za siebie i inspirują do refleksji.
Marta Bierca

Partner
WiseRabbit

Doktor socjologii, ekspertka w dziedzinie badań rynku, partnerka i współzałożycielka agencji WiseRabbit. W branży badań rynkowych od 2004 roku. Odnajduje satysfakcję w analizowaniu i rozumieniu społeczeństwa i trendów.
Ewelina Kaszuba

PR Manager Rocketjobs
Rocketjobs.pl / Just Join IT

PR i media content manager z 8-letnim doświadczeniem w branży public relations. Specjalizuje się w komunikacji korporacyjnej i konsumenckiej, relacjach z mediami, tworzeniu treści, tworzeniu i realizacji strategii PR. Entuzjastka komunikacji opartej na data insights.