INSUMMIT nav logo
Wieś tańczy i śpiewa, czyli kilka liczb o tym czego nie widać z Warszawy
aspiracje, swoiskość, kompleksy, tujestpolska, lepszysort, reklama, komunikacja
STEREOTYPY
SESJA MODEROWANA

14.25 ŚRODA, 27 WRZEŚNIA

Siedząc w warszawskich biurowcach lub podwarszawskich domach często zapominamy, o tym gdzie mieszka i jakie potrzeby ma statystyczny Polak. A jeśli nawet nie zapominamy – to przechowujemy w głowie nieaktualne klisze o tym jak się żyje „na prowincji”. W ostatnich latach rolnictwo przestało być powszechnym sposobem życia na wsi; tysiące ludzi wyjechało zagranicę i dużo z nich wróciło odmienionych; szybko zmniejsza się luka w dostępie do technologii, internetu, stylach życia. Prowincjonalna Polska zobaczyła „wielki świat” i nauczyła się doceniać to co sama ma. Ale to nie znaczy, że przyjęła te same wartości, jakie wyznają miejskie elity.
W trakcie prezentacji opowiemy o zmianach jakie zachodzą w polskich wsiach i miasteczkach. Przyjrzymy się też komunikacji marek i zastanowimy nad tym jaki przekaz trafia do statystycznego Polaka a jaki nie do końca.
Jacek Grzeszak

Senior Consultant
Minds&Roses

W Minds&Roses pracuję od początku 2023 roku i odpowiadam za opracowywanie analiz makroekonomicznych na potrzeby naszych klientów. Wcześniej pracowałem w Polskim Instytucie Ekonomicznym (opracowywanie raportów i opracowań dot. ekonomii, rozwoju regionalnego oraz nowych technologii) oraz Fundacji Stocznia (partycypacja społeczna oraz badania społeczne). Jestem absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych UW.
Maria Filcek

Senior Consultant
Minds&Roses

Maria pracuje w Minds&Roses od początku 2023 roku, zajmuje się badaniami jakościowymi oraz ilościowymi na potrzeby naszych klientów. Wcześniej pracowała jako strateg w VMLY&R oraz jako producentka i managerka w OTO Film. Dzięki zebranym doświadczeniom zarówno jako producentka, strateg i badaczka zna na wylot branżę marketingową. Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Kopenhaskim, w ostatnim czasie ukończyła podyplomowe studia na SGGW dot. Zarządzania Środowiskiem i Gospodarką Odpadami.