INSUMMIT nav logo
„Kto z kim przestaje takim się staje – a może niekoniecznie” czy kontekst ma wpływ na działanie reklamy?
reklama a kontekst; otoczenie emocjonalne a odbiór reklamy; kontekst tematyczny a działanie reklam, wpływ kontekstu emocjonalnego; wpływ kontekstu tematycznego; działanie reklamy; wskaźniki efektywności reklamy, zauważalność reklamy, wyróżnialność reklamy
KOMUNIKACJA: INSPIRACJE
SESJA MODEROWANA

14.45 ŚRODA, 25 WRZEŚNIA

Podczas wystąpienia pokażemy wyniki i learningi z badań, które pokazują jak kontekst emocjonalny oraz tematyczny wpływa na działanie reklam. Zaprezentujemy wnioski, które pokażą czy warto planować kampanie internetową biorąc pod uwagę kontekst emocjonalny i tematyczny w jakim reklamy są umieszczane oraz który z kontekstów jest ważniejszy dla skuteczności reklamy.
Wykorzystanie w badaniach wielu wskaźników efektywności reklamy dało możliwość poznania pełnego obrazu wpływu kontekstu emocjonalnego i tematycznego na działanie reklamy przez co uzyskaliśmy jasne i praktyczne rekomendacje związane z planowaniem kampanii w Internecie.
Beata Pawłowska

współwłaścicielka
Neuroidea

Współwłaścicielka agencji badawczej Neuroidea. Specjalizuje się w metodologii badań, analizie danych biometrycznych, ilościowych oraz jakościowych. W pracy prowadzi projekty badawcze łączące pomiary neuromarketingowe oraz tradycyjne metody badawcze. Projektuje badania tak aby dostarczały praktycznych rekomendacji i były pomocne w podejmowaniu decyzji marketingowych. Jest współautorką książek i artykułów naukowych z zakresu badań wykorzystujących pomiary biometryczne. Prywatnie uwielbia zwierzęta, nurkowanie i podróże.
Marcin Nietrzebka

kierownik działu badań i analiz w biurze reklamy
Ringier Axel Springer Polska

Od dwóch dekad związany z rynkiem reklamy po stronie wydawcy. Ostatnie 7 lat to koncentracja na badaniach efektywności kampanii reklamowych digital, w tym badaniach biometrycznych poświęconych zarządzaniu wpływem uwagi odbiorcy na efekt kampanii. Entuzjasta idei ścieżki zakupowej i dopasowania oferty produktowej w realizacji celów klienta na różnych etapach tego procesu. W pracy z klientami zwolennik briefowania wydawcy na rzecz celów marketingowych, a nie tylko mediowych.