INSUMMIT nav logo
Starsze panie po dwudziestce w poszukiwaniu recepty na wieczną młodość
Standardy_piękna, anti-aging, medycyna_estetyczna, długowieczność, napięcia, body_positivity, samoocena
MŁODZI
SESJA MODEROWANA
14.45 WTOREK, 24 WRZEŚNIA
Żyjemy coraz dłużej, a starości boimy się jak nigdy. Taki wniosek można by wysnuć widząc doniesienia o 14-latkach stosujących kosmetyki z retinolem, czy o popularności zabiegów takich jak ,,baby botox”. Choć w pewnych bańkach coraz częściej mówimy, że starzenie się to przywilej, a kosmetyki anti-aging są passé, to nie da się ukryć, że kult młodości ma się świetnie.
Z jednej strony chcemy być body positive i akceptować naturalne zmiany w swoim ciele, a z drugiej coraz chętniej korzystamy z dostępności medycyny estetycznej czy zaawansowanych rutyn pielęgnacyjnych. Czy pogoń za wieczną młodością to ,,tylko’’ kwestia estetyki, czy przejaw głębiej zakorzenionych postaw wobec starzenia się? Co obecnie znaczy ,,starzeć się z godnością” i czy w ogóle ktoś jeszcze tak mówi? I jaką rolę mogą odegrać marki w kształtowaniu podejścia młodych do ich własnej przyszłości?
Julia Nalepa

Project Manager
Ipsos

Psycholożka z wykształcenia i badaczka ze szczęśliwego zbiegu okoliczności. Na co dzień zajmuje się testowaniem innowacji, ale w jej kręgu zainteresowań znajdują się też badania nad szeroko pojętym dobrostanem psychicznym i satysfakcją z życia. Uwielbia podnoszenie ciężarów, dania z ziemniaków i wieloetapowe rutyny pielęgnacyjne.