INSUMMIT nav logo
Y + 10, 10 lat później. Millenialsi w lustrze własnych marzeń i obaw sprzed 10 lat.
millenialsi, napięcia, potrzeby, aspiracje, pokolenia
SESJA ZAMKNIĘCIA
SESJA MODEROWANA
15.50 ŚRODA, 25 WRZEŚNIA
Dokładnie 10 lat temu na scenie plenarnej Insummitu (wtedy Kongresu) zaprezentowaliśmy pierwsze, i do dziś jedyne, viralowe badanie społeczne. Wykorzystując popularne wówczas trendy zachęciliśmy millenialsów do stworzenia osobistego autoportretu i napisania wiadomości do… samych siebie z przyszłości. Tysiące lajków, setki insightów, artykuły w popularnych portalach, Eldo i Pieseł – to, mimo zerowego budżetu, udało się nam w 2014 roku . A dziś? A dziś jest właśnie tytułowe +10! Minęło 10 lat, a my otwieramy wehikuł czasu i konfrontujemy Millenialsów z ich własnymi obawami i marzeniami. Do dyskusji zaprosiliśmy trzy osoby millenialskie, które na co dzień, z różnych perspektyw, komentują igrekową rzeczywistość.  Co 10 lat temu myśleli o swojej przyszłości? Co myślą dziś? Zapraszamy na odrobinę nostalgiczną, bardzo emocjonalną a przede wszystkim ważną podróż.
partner wystąpienia:
Anna Rzeźnik

strategic director
CPC Brand Consultants

Od 10 lat specjalizuje się w przekuwaniu insightów ze świata młodych i rozumieniu zmian kulturowych i pokoleniowych na budowanie skutecznych strategii marek.
Agnieszka Zygmunt

dziennikarka
Vogue Polska

(ur. 1988) – dziennikarka i internacjolożka, od ponad dekady pisząca dla czołowych magazynów dla kobiet („Elle”, „Glamour”, „Gala”), obecnie pracująca w „Vogue Polska” i redagująca treści na Vogue.pl. Autorka podcastu „Beauty Roast & Toast”. Niewiele brakowało a zostałaby zawodową gamerką: jej pierwszą publikacją była solucja do gry „Tomb Raider: Angel of Darkness”, która ukazała się w 2003 roku na łamach portalu World od Tomb Raider (laracroft.pl). Prywatnie fanka rudych kotów, zielonej herbaty, mangi „Sailor Moon”, sportów zimowych i jazdy samochodem nocą.
Bolesław Chromry
(ur. 1987) – rysownik, malarz, ilustrator, poeta. Wydał kilka książek, zrobił kilkadziesiąt wystaw i opublikował kilka tysięcy rysunków o mętnej stronie życia. Ukończył ASP w Krakowie, mieszka na Pradze. Weteran kryzysu wieku każdego. Kocha psy, zespół Happy Mondays.
Wojciech Engelking
(ur. 1992) – pisarz, historyk idei, eseista. Autor takich powieści, jak „Człowiek znikąd” i „Serce pełne skorpionów”. Stały współpracownik „Kultury Liberalnej”, dla „Vogue Polska” prowadzi podcast „Czas odzyskany”. Jako publicysta współpracował z „Newsweekiem” i „Wirtualną Polską”. Jego eseje ukazywały się m. In. w „History of European Ideas” i „Oxford German Studies”. Doktor prawa, visiting scholar m. in. w Remarque Institute na New York University i Buchmann Faculty of Law na Uniwersytecie Telawiwskim, laureat grantów Ministerstwa Nauki i Narodowego Centrum Nauki.