Identity Nomads. Płynność tożsamości i inne trendy kształtujące młode pokolenia
SESJA otwarcia
10.30
Chcemy opowiedzieć o trendach i czynnikach, które na tę nomadyczność i płynność tożsamości wpływają. Skoncentrujemy się nie tylko na kryzysie zdrowia psychicznego, ale też całym przejściu z epidemic do endemic. Przyjrzymy się temu, jak na młodych wpłynęły m.in. globalizacja, dorastanie z mediami społecznościowymi czy kryzys autorytetów.
Aleksandra Kulińska
future change analyst
infuture.institute
Jest współautorką wielu badań oraz raportów, m.in. „Renewed Reality”, „Gen Z. Jak zrozumieć dziś pokolenie jutra?”, „Przyszłość rozrywki”, „Sypialnia przyszłości” oraz comiesięcznych raportów Trend Signals. W instytucie odpowiedzialna za opracowywanie koncepcji i realizację niestandardowych projektów i procesów badawczych z obszaru antropologii i jej subdyscyplin. Tworzy autorskie metody jak: Live it Bingo czy badania dźwiękowe z wykorzystaniem fieldrecordingu.
Aleksandra Trapp
Head of Culture and Trends
infuture.institute
Head of Culture and Trends w infuture.institute. Wykładowczyni na na Uniwersytecie SWPS. Współautorka kilkunastu raportów m.in. „Praca. Scenariusze przyszłości”, „Pracownik przyszłości”, „Future of Office Spaces”,„AI: konsekwencje i wyzwania”, „Living buildings. Przyszłość biurowców do 2050.”, „Wędrowcy. Raport o współczesnych nomadach” i książki „Far Future. Historia jutra”. Wielbicielka trendu lifelong learning. Moje zainteresowania skupiają się wokół procesów kierujących ludzkimi zachowaniami i analizy zjawisk społecznych, szczególnie tych kształtujących obecną i przyszłą rzeczywistość.