se_sualnie
#seksualaność #emocje #bliskość #miłość #popkultura #massmedia #pokolenieZ #studenci
SESJA: SEX EDUCATION
15.45
W jakim stopniu życie seksualne młodych jest intensywne, szalone, pełne przygód i nieprzewidywalne jak przedstawiane w filmach i serialach? A może jednak seks młodego pokolenia to coś więcej niż tylko fizyczna przyjemność? Co o bezpieczeństwie zbliżeń, orgazmie i sensualności mówią studenci? Jako przedstawicielki młodego pokolenia skonfrontowałyśmy kreowane w mass mediach obrazy początków życia seksualnego z intymnymi doświadczeniami, odczuciami i przemyśleniami Zetek. Badanie, które przeprowadziłyśmy nie dla celów komercyjnych, ale czysto poznawczych zaskoczyło nas same – taka nić porozumienia mogła się zrodzić tylko między przedstawicielami tej samej generacji.
Badanie powstało w sześcioosobowym zespole badawczym w ramach zajęć na Uniwersytecie Warszawskim w składzie: Emilia Bańkowska, Anastazja Ludwiniak, Aniela Pauly, Jagoda Rumińska, Wiktoria Strączek, Agata Szymańska
Jagoda Rumińska

Studentka
Uniwersytet Warszawski

Jestem studentką drugiego roku na kierunku Organizowanie Rynku Pracy na Uniwersytecie Warszawskim. W ramach zajęć razem z koleżankami przeprowadziłyśmy badania na temat aktywności seksualnej. Ich wyniki okazały się dla nas tak ciekawe, że chciałybyśmy się nimi podzielić z szerszym gronem odbiorców. Kwestie społeczne są mi wyjątkowo bliskie, lubię słuchać i rozmawiać z ludźmi, wymieniać się doświadczeniami.
Agata Szymańska

Studentka
Uniwersytet Warszawski

Aktualnie studiuję na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie odnalazłam swoją pasję w obszarze Human Relations. Jestem człowiekiem pracy – aktualnie oprócz studiów dziennych pracuję w biurze jako archiwistka, w sklepie oraz z dzieciaczkami. Kiedy w zespole zaczęłyśmy prowadzić badanie nt. seksualności zrozumiałam jak wielką przyjemność sprawia mi poznawanie poglądów innych, słuchanie ich opinii oraz jak ogromną potęgę mają badania dla zmian w naszym społeczeństwie!