INSUMMIT nav logo
Kto uratuje nasze firmy? Inkluzywność wobec starszych pracowników i dialog pokoleń
Dialog pokoleń, anti-ageism, D&I, różnorodność wiekowa, zarządzanie wiekiem, starszy pracownik – starszy klient,
SCENA PASAŻ
INKLUZYWNOŚĆ
SESJA KUROWANA

12.45 PIĄTEK, 23 WRZEŚNIA

Jak rozumienie trendów demograficznych może wpłynąć na strategie biznesowe?
Kiedy dochodzi do zderzenia dwóch mega trendów – długowieczności i niskiej dzietności, rodzi się era łączenia pokoleń na rynkach pracy i konsumentów. Sami młodzi sobie nie poradzą, ponieważ jest ich po prostu za mało. Już dziś w naszym kraju liczba osób po 50. r.ż. przekracza 14 mln a w okresie najbliższych 20 lat liczba Polaków w wieku 20-49 lat spadnie o 4,3 mln przy radykalnym przyroście liczby osób 50+.
Bez skutecznego włączenia starszych pracowników rynek pracy nie będzie w stanie sobie poradzić. Dla wielu pracodawców to szokujące odkrycie – czas zmienić nastawienie do pracowników po 50-tce!
Co mówią badania o tym, jak wygląda i jak mogłaby wyglądać inkluzywność wobec tej grupy?  Trendy, dane i przykłady praktycznych rozwiązań w pigułce.

FESTIWAL INSUMMIT

Marzena Rudnicka

szefowa Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej, członkini Komitetu Nauk Demograficznych PAN

Fundatorka oraz prezes fundacji Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej. Autorka innowacyjnych rozwiązań w silver economy oraz publikacji m.in. „Gospodarka senioralna nową gałęzią gospodarki narodowej”, w tym definicji gospodarki senioralnej oraz pomysłodawczyni programu oceny jakości dóbr i usług OK SENIOR® oraz Programu zarządzania różnorodnością wiekową w organizacjach Dialog Pokoleń. Ponadto jest członkinią Komitetu Nauk Demograficznych Polskiej Akademii Nauk, Rady Dostępności przy Ministrze Funduszy i Polityki Regionalnej, Rady Obywatelskiego Parlamentu Seniorów oraz stałą jurorką w międzynarodowym programie Silvereco.org oceniającym oferty firm z całego świata w obszarze dostosowania do potrzeb dojrzałego klienta. Współautorka książki „Marketing generacji silver” (2020)