INSUMMIT nav logo
Miasta-Biznes, czyli mieszkańcy-konsumenci
SCENA PLAC
GREENSPIRACJE
SESJA KUROWANA

13.45 CZWARTEK, 22 WRZEŚNIA

Badania pokazują, że społeczeństwo oczekuje działań w kontekście katastrofy klimatycznej od rządów, samorządów i firm. Rządy „politykują”, ale samorządy (miasta) i firmy podejmują już działania. Może czas wymienić się wiedzą? Albo podjąć współpracę? Aleksandra Gołdys z EIT Climate-KIC nakreśli perspektywę nowych funkcji i roli miast, korzystając z międzynarodowego doświadczenia, a następnie wiceprezydent Rybnika odpowiedzialny m.in. za zrównoważony rozwój miasta, spotka się z przedstawicielami biznesu, żeby wymienić się pomysłami na wprowadzanie odpowiedzialnych zmian i pociąganie za sobą ludzi (przez jednych zwanych mieszkańcami, przez innych konsumentami) oraz zaangażowanie pracowników (urzędniku) w proces transformacji.
MAteusz galica

Lata Dwudzieste

Partner Zarządzający i Mag Zielonych Zmian w agencji zielonych transformacji Lata Dwudzieste. Pomysłodawca i lider wielkiego projektu „Ziemianie atakują” w Kantar Polska. Do 2020 Creative House Director i członek zarządu w Kantar Polska oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii. Członek programu Balticlead Uniwersytetu Sztokholmskiego dla liderów zmian i transformacji biznesu w obszarze człowiek-Ziemia. Członek Rady Programowej Polskiego Prawa Klimatycznego przy Client Earth. Współautor raportu „Edukacja klimatyczna w Polsce” wydanego w 2021 przez UN Global Compact.
Aleksandra Gołdys

Education Design Developer, 2. Central and Eastern Europe
EIT Climate-KIC

Zajmuje się dbaniem o rozwijanie edukacji instytucjonalnej w procesach transformacji systemowej – czyli takich, które umożliwiają dostosowanie naszych sposobów działania do rzeczywistości wyzwań klimatycznych. Przez 10 lat pracowała jako badaczka na Uniwersytecie Warszawskim.
Piotr Masłowski

Wiceprezydent Rybnika

Działacz organizacji pozarządowych, współzałożyciel Forum Obywateli Rybnika. W 2011 roku został powołany do zespołu doradczego przy kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ds. Rozwiązań Finansowych i Prawnych w zakresie Działalności Społecznej i Obywatelskiej. Obecnie Zastępca Prezydenta Miasta Rybnika odpowiedzialny między innymi za politykę społeczną miasta, sport, kontakty z organizacjami pozarządowymi oraz pozyskiwanie zewnętrznych źródeł finansowania. Odpowiada za nowopowstałe Centrum Zrównoważonego Rozwoju Miasta.
Katarzyna Długa

Menedżer ds. Marketingu
Lewiatan Holding

Politolog i marketingowiec w jednym ciele. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu marketingu i zarządzania marką w Szkole Głównej Handlowej oraz Wyższej Szkole Bankowej. Od ponad dekady związana z Lewiatan Holding S.A., gdzie jako Menedżer ds. Marketingu zajmuje się kompleksową komunikacją i budową wizerunku PSH Lewiatan, zgłębiając przy tym intensywnie tajniki CSR-u oraz raportowania ESG. Prezes Fundacji PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb, która jest katalizatorem inicjatyw społecznych, edukacyjnych realizowanych przez przedsiębiorców sieci. Każde podejmowane działanie stara się realizować w duchu zrównoważonego rozwoju (w skali makro) oraz zrównoważonego biznesu (w skali mikro).  Pasjonatka twórczych rozmów, dających nową perspektywę i uwalniających pozytywną energię. Zawsze otwarta na nowe wyzwania i na ludzi. Jej motto zawodowe to: Wizja bez implementacji to tylko halucynacja (N. Mandela).